Dyplomy, Certyfikaty


Szklane dyplomy i certyfikaty ozdobne

szklane dyplomy

Szklane dyplomy oraz certyfikaty ozdobne projektowane i produkowane przez naszą firmę mają szerokie zastosowanie w świecie nagród i wyróżnień. Dzięki zastosowaniu szkła jako podstawowego surowca mamy możliwość stworzenia eleganckich i niestandardowych kształtów. W połączeniu z różnymi technikami zdobienia szkła otrzymujemy największą na rynku różnorodność rozwiązań.  Zaczynając od prostych wzorów z nadrukiem UV z możliwością podbicia bielą, piaskowaniem, grawerunkiem laserowym, wręczanych najczęściej jako wyróżnienie, prezent okolicznościowy, pamiątka ukończenia studiów czy certyfikat. Kończąc na skomplikowanych wzorach z wykorzystaniem technik takich jak grawer barwiony, grawer fullkolor czy fusing. Mają one szczególne zastosowanie na takich imprezach jak gale, rocznice, imprezy firmowe, konkursy biznesowe. Wykorzystanie szkła zamiast papierowej wersji podnosi rangę wydarzenia i wartość samego dokumentu. Dyplomy te można wręczać jako ciekawą alternatywę dla pozostałych nagród, jakimi są medale: puchary czy statuetki.

certyfikaty ozdobne

Rodzaje mocowań

Kołki dystansowe INOX

– to bardziej skomplikowany w montażu ze względu na wymóg nawiercenia otworów w ściśle określonej odległości, jednak sposób w jaki prezentuje się tak wyeksponowany dyplom czy certyfikat jest o wiele bardziej efektowny. Kołki dystansowe odsuwają od ściany szklaną taflę, dzięki czemu tworzy się przestrzeń, która jest czymś wręcz pożądanym w nowoczesnych wnętrzach.

Klasyczna metalowa zawieszka

– to tania a zarazem estetyczna i niewidoczna dla oka możliwość zawieszenia dyplomu na ścianie szeroko stosowana ze względu na prostotę montażu na ścianie. Taki montaż prezentuje się również w bardzo klasyczny sposób. Jeśli na ścianie zawieszone są już podobne w formie dyplomy, to jest to najbardziej optymalny wariant.


Warianty technologiczne

Wariant ekonomiczny

Najtańszym wariantem zdobienia jest bezpośredni nadruk UV na szkle z podbiciem bielą. Opcjonalnie może występować z grawerem piaskowanym jako dopełnieniem grafiki. Możliwość uzyskania doskonałej głębi kolorystycznej dzięki wysokiej jakości nadrukowi jest opcją dostępną na każdą kieszeń, dlatego świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie chcemy upamiętnić wydarzenie, ale nie jest ono równe z galą rozdania Oskarów.

Wariant ekonomiczny

Najtańszym wariantem zdobienia jest bezpośredni nadruk UV na szkle z podbiciem bielą. Opcjonalnie może występować z grawerem piaskowanym jako dopełnieniem grafiki. Możliwość uzyskania doskonałej głębi kolorystycznej dzięki wysokiej jakości nadrukowi jest opcją dostępną na każdą kieszeń, dlatego świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie chcemy upamiętnić wydarzenie, ale nie jest ono równe z galą rozdania Oskarów.

Warianty standardowe

Wariant 1

– jest analogiczny w wykonaniu do ekonomicznego, ale tym co go wzbogaca to metalowa blaszka składająca się z jednego lub kilku elementów. Wysokiej jakości szczotkowany metal (mosiądz lub aluminium) prezentuje się na szkle niebywale elegancko.

Opcjonalnym rozwiązaniem jest zastąpienie blaszki innym materiałem. Może to być np. barwiona pleksi czy sklejka (drewno). Mosiądz lub aluminium prezentują się na szkle niebywale elegancko.

Wariant 2

– polega na wyzdobieniu powierzchni szkła poprzez wykorzystanie technologii barwionego grawerunku. Zwykle stosujemy 2 kolory. Jeden z kolorów to apla stanowiąca tło, a druga to grawer kontrastujący z tłem, aby grawerunek był maksymalnie wyraźny i czytelny.

Tło wykonujemy w dowolnym kolorze. Najczęściej jest to kolor złoty, srebrny i czarny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykonać dowolny inny kolor. Wszystko zależy od zapotrzebowania i stawianych wymagań.

Wariant 3

– rozszerza on zastosowanie grawerunku w dwóch kolorach tak, by tło miało pełno-kolorowy wymiar zdobienia. Uszlachetnia to wygląd wyrobu do tego stopnia, że pomimo klasycznej formy jest to już wariant prezentujący się jak wyrób z najwyższej półki.

Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie ogranicza nas okrojona do 2-3 kolorów kolorystyka dyplomu. Mamy tutaj pełną swobodę w kreowaniu grafiki, która będzie pięknym nośnikiem treści.

Wariant ekskluzywny

Osiągamy w nim najbardziej prestiżowy efekt. Zwykle łączymy w nim różne materiały czy takie rozwiązania jak: minimum 3 kolory grawerunku, grawer pełno-kolorowy (fullkolor), szkło topione (fusing), kołki dystansowe. Taki dyplom może składać się z 2 tafli szkła odsuniętych od siebie na dystansach lub być czymś zupełnie niestandardowym, niespotykanym. Najważniejszą zaletą jest możliwość wykonania dowolnego kształtu ze szkła – surowca niezwykle szlachetnego i pięknego. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i pomagamy zrealizować nawet najbardziej śmiałe wizje.Jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań prosimy o kontakt.